Słoneczny Brzeg

Plaża Cacao

Słoneczny Brzeg to bułgarski kurort położony na wybrzeżu Morza Czarnego w południowo-wschodniej części Bułgarii w obwodzie Burgas. Około 35km na północ od stolicy regionu, którą stanowi miasto Burgas. Jest to miejscowość typowo turystyczna, którą zaczęto budować z końcem lat pięćdziesiątych w pobliżu starożytnego miasta Nessebar.

Słoneczny Brzeg to największy i najbardziej popularny kurort z ogromnym zapleczem noclegowym, oferujący bogaty wachlarz restauracji, barów, klubów nocnych i dyskotek, które po zmierzchu rozświetlają całe wybrzeże. Stąd też wzięło się określenie Słonecznego Brzegu jako Las Vegas Europy Wschodniej. ?Pojemność? kurortu to ok. 30 000 turystów, którzy mają możliwość zakwaterowania w licznych hotelach i apartamentowcach. Wysoki, światowy poziom oferowanych usług, luksusowe apartamenty i bardzo atrakcyjne ceny przyciągają rzesze wczasowiczów z całego świata. Największe grupy turystów stanowią Brytyjczycy, Niemcy, Skandynawowie, Czesi i Polacy. Zwłaszcza w ostatnim okresie Bułgaria wraca do łask polskich turystów. Po upadku komunizmu Polacy na wyjazdy wakacyjne wybierali Europę Zachodnią. Jednak w ciągu ostatniej dekady Bułgaria staje się coraz chętniej wybieranym kierunkiem na wakacyjne wojaże przez Polaków.

Słoneczny Brzeg zachwyca krajobrazami- wspaniałe widoki pasma górskiego Stara Płanina, cudowne plaże z łagodnymi zejściami do morza otoczone wydmami. Są tu najpiękniejsze kąpieliska tego regionu. Wspaniały, łagodny klimat i ciepłe Morze Czarne podnoszą atrakcyjność tego regionu.

Największą atrakcję kurortu stanowi duża, piaszczysta plaża, a także bogaty wybór sportów wodnych. Dodatkową rozrywkę stanowią miejscowe dwa parki wodne i aquapark położony w okolicznym Nessebarze. Są one fantastycznymi miejscami na rodzinne spędzanie czasu.

Położony tuż obok Nessebar to idealne miejsce dla miłośników zabytków- Stare Miasto, określane mianem ?architektonicznej perły Europy Wschodniej?, jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Niesamowita plaża, cudowny klimat, ciekawe położenie Słonecznego Brzegu sprawiają, że wybierając ten kurort na spędzenie wakacji będą mieli Państwo udane i niezapomniane wczasy. Relaks, odpoczynek, kąpiele słoneczne i morskie to właśnie gwarantuje Słoneczny Brzeg.

Ostatnie wpisy

Wymiana drzwi może być łatwa i tania. Powierz to specjalistom i wybierz odpowiednie drzwi w najlepszym salonie: drzwi wejściowe Lubin - dobrej jakości materiały i atrakcyjne ceny.

Wczasy nad Morzem Bałtyckim to dobra propozycja na wakacje. Dobrze przygotowane plaże oraz świetny klimat nadmorski czekają. Wybierz ofertę Kołobrzeg noclegi i zarezerwuj nocleg w prywatnej kwaterze.

Kraina polskich jezior zaprasza. Zaplanuj wypoczynek korzystając z oferty tanie noclegi na Mazurach.